Lato Dzikich Dzieci - Mój Pierwszy Obóz

21-27.07.2024

18-24.08.2024

O co chodzi?

Czy pamiętacie swoje dzieciństwo? Bieganie po lesie, skakanie przez kałuże, kolana wiecznie zielone od trawy, a oczy roziskrzone tą czystą, dziecięcą radością? Właśnie taką przestrzeń stworzymy wspólnie w czasie Lata Dzikich Dzieci! Przez te kilka dni będziemy wspólnie uczyć się o przyrodzie, brudzić się błotem i wspinać na drzewa. Nie zabraknie pieszych wycieczek, gier terenowych i zajęć twórczych, a to wszystko w otoczeniu natury. 

 

Dla kogo?

Obóz przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-10 lat, dla których będzie to pierwszy wyjazd na dłużej bez rodziców, a także dla tych, które już wyjeżdżały, ale potrzebują więcej wsparcia podczas pobytu z dala od domu.
 Nie oznacza to jednak, że będziemy siedzieć w kółeczku i grać w kosi-łapci… nazwa „Lato Dzikich Dzieci” zobowiązuje 😉 Zapraszamy, jeśli nie boicie się ubrudzić i szukać wiatru w polu!

Co będziemy robić?

Nie mam czasu, idę do lasu! Taki właśnie mamy plan – odkrywać, eksplorować, doświadczać tego, co naturalne i co nas otacza. Będziemy próbować nowych rzeczy i korzystać z zasobów okolicy. Zobaczymy, czym leśny plac zabaw różni się od takiego zwykłego, odwiedzimy prawdziwą zagrodę pełną zwierząt, wybierzemy się na kąpielisko, a nawet zorganizujemy prawdziwą grę nocną.
Między tym przygodami skupimy się na rozwoju dziecięcej samodzielności, radzeniu sobie z emocjami oraz zadbamy o siebie i nasze otoczenie. Stworzymy rytuały jednoczące grupę – wspólne czytanie, własny szyfr do porozumiewania się, znaki i totemy, sznurkowe telefony pomiędzy pokojami.
Przede wszystkim chcemy zapewnić uczestnikom przestrzeń do bezpiecznego samodoskonalenia, rozwoju i wspaniałej zabawy, której wspomnienie zostanie z dziećmi na wiele lat!

Fabuła tegorocznego Lata Dzikich Dzieci oparta jest na książce „Pippi Langstrumpf”. Ta sympatyczna, ruda dziewczynka będzie dla nas inspiracją do szalonych zabaw, ale także odkrywania własnej samodzielności.
Razem z Pippi wybudujemy willę Śmiechotkę, statek (w końcu jej tata był piratem, a ona sama chciała piratką zostać, gdy dorośnie!), spróbujemy jazdy konnej i poznamy cyrkowe sztuczki, będziemy poszukiwać skarbów ukrytych w lesie, wymyślać nowe słowa i przede wszystkim – uczyć się radzić sobie tak, jak radziła sobie mała Pippi, mieszkając samodzielnie: najlepiej, jak umiała, choć nie zawsze doskonale 😉 

Wiemy, że wyjazd na pierwszy obóz to poważna sprawa zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Chcemy stworzyć szczególne warunki, aby każdy młody odkrywca czuł się bezpieczny, jego pierwsze samodzielne kroki stawiane były w jak najłagodniejszy sposób, a cały wyjazd był przyjemną i wyjątkową przygodą!

Dlaczego warto wyjechać właśnie z nami?

Jesteśmy firmą, która od 7 lat z pasją i zaangażowaniem organizuje obozy, wyjazdy, warsztaty oraz animacje dziecięce. Członkowie naszego zespołu to instruktorzy harcerstwa, podróżnicy, pasjonaci gór, wspinaczki i dzikiej natury, którzy bezustannie poszerzają swoje kompetencje z zakresu pracy z dziećmi. Bliska naszemu sercu jest idea pedagogiki waldorfskiej, w której duchu wychowujemy też nasze własne dzieci.

  • Jesteśmy legalnie działającym, zarejestrowanym biurem podróży.
  • Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, a za naszych uczestników opłacamy Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
  • Obozy, które organizujemy są każdorazowo zgłaszane do właściwego kuratorium oświaty, wystawiamy także faktury VAT.
  • Kadra, która tworzy i realizuje zajęcia, to osoby z wieloletnim doświadczeniem. Opiekunami podczas Lata Dzikich Dzieci będą nasi najbardziej cierpliwi, empatyczni wychowawcy.
  • Walczymy o jakość, a nie ilość. Lato Dzikich Dzieci to wyjątkowo kameralny obóz – jeden wychowawca będzie miał pod opieką maksymalnie 8 dzieci. 
nocleg

Nocujemy w 3-4 osobowych pokojach z łazienkami.

Budynek z lat 70-tych został kilka lat temu odświeżony. Bije w nim gorące serce właściciela – pana Karola (pomocnego w każdej sprawie) i pracują przemiłe panie kucharki, które są gotowe spełnić każdą naszą kulinarną zachciankę 😉 

Cały teren ośrodka jest ogrodzony, możemy więc bezpiecznie bawić się w wielkim ogrodzie, skorzystać z placu zabaw i wiaty ogniskowej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jurajski las, w którym na pewno poszukamy przygód 😉

wyżywienie

W czasie obozu zadbamy również o brzuchy dzieci! Przewidujemy 3 główne posiłki dziennie: śniadanie i kolację w formie szwedzkiego stołu (każdy wybiera to, co lubi, więc wszyscy będą najedzeni 😉 ), dwudaniowy obiad oraz dwa małe posiłki (zazwyczaj na wynos, podczas zajęć) – drugie śniadanie i podwieczorek.

Nie stanowią problemu różne potrzeby żywieniowe, alergie czy wegetarianizm.

W cenę 2100 zł wliczone są:

6 noclegów

Wyżywienie z uwzględnieniem diet i alergii
3 posiłki dziennie + drugie śniadanie i podwieczorek podczas zajęć

Dzikie zajęcia programowe, wycieczki przewidziane programem wraz z przejazdami i biletami wstępu na wszystkie atrakcje 

Całodobowa opieka wychowawcy oraz kierownika wypoczynku

Ubezpieczenie NNW

 

Pamiątki i upominki dla wszystkich uczestników

Cena nie zawiera transportu

Jest to z naszej strony zabieg celowy.
Rodzice przywożą dzieci i pomagają im zaadaptować się w nowym miejscu.

2100 zł/osoba

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ DZIKIEJ PRZYGODY

21-27.07.2024

18-24.08.2024

Prosimy o uważne wypełnianie formularza oraz wpisywanie pełnych imion i nazwisk, gdyż na podstawie tych danych wykupujemy ubezpieczenie oraz zgłaszamy wypoczynek do kuratorium oświaty.

Po wysłaniu formularza nie ma możliwości edycji danych. Jeśli podejrzewacie pomyłkę – prosimy o kontakt mailowy.