Jesienny obóz na Sycylii 2024

San Vito Lo Capo

Dlaczego tak kochamy Sycylię i co roku wracamy do San Vito Lo Capo? Zapraszamy Was do przekonania się na własnej skórze! Pyszne, włoskie jedzenie, poranna kawa z widokiem na morze, piękne krajobrazy, serdeczni ludzie, interesujące miasteczka, liczne szlaki turystyczne, wspaniałe plaże i imponujące skały… To miejsce wielu możliwości, wprost stworzone na jesienny wyjazd, kiedy w Polsce zaczyna panować jesienna słota.  

Dorosłym oferujemy odpoczynek, zwiedzanie, jogę i wspinanie, a co dla dzieci? Mnóstwo ruchu na świeżym powietrzu, poznawanie miejscowych zwyczajów i legend, odkrywanie różnic pomiędzy lokalną, a naszą rodzimą przyrodą, a to wszystko w formie zabawy, gry zespołowej lub zwiadu! Odwiedzimy ogród botaniczny, poszukamy krabów, nakarmimy Panią Oślicę, a kiedy się zmęczymy, przygotujemy własnoręcznie pamiątki z wyjazdu.

terminarz

17-24.10.2024

lokalizacja

San Vito Lo Capo to urokliwe miasteczko w zachodniej części Sycylii, znajduje się tutaj jedna z najpiękniejszych plaż na całej wyspie!

domek

Nocujemy na największym campingu w Europie
– 
El Bahira.
 
Infrastruktura campingu pozwala na swobodne spędzanie rodzinnego czasu. Cały teren jest ogrodzony, jest restauracja, pizzeria, baseny, a nawet przyjazna oślica, która chętnie zjada podtykane przysmaki.

Domki, które oddajemy do Waszej dyspozycji pozwalają zachować maksimum prywatności przy jednoczesnym utrzymaniu campigowego klimatu. W każdym domku są  oddzielne pokoje, łazienka i salonik z dobrze wyposażonym aneksem kuchennym (lodówka, kuchenka, garnki, talerze, sztućce, kawiarki). Dostępna jest pralka (5 EUR). 

 

WAŻNE: Informacje o zakwaterowaniu

Mamy do dyspozycji domki:
4 osobowe: 1 pokój z łóżkiem małżeńskim, 1 pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami
6 osobowe: 1 pokój z łóżkiem małżeńskim, 2 pokoje z dwoma pojedynczymi łóżkami

Cena bazowa 729 euro jest ceną za łóżko pojedyncze w pokoju dwuosobowym.

Jeśli zgłaszasz się samodzielnie, zamieszkasz w pokoju z inną osobą.
Możesz oczywiście dogadać się ze znajomymi na wspólny pokój, napiszcie nam o tym w uwagach w formularzu 😉
Możesz także wybrać opcję z dopłatą 51 europokój na wyłączność z podwójnym łóżkiem tylko dla Ciebie. Dopłata jest jednorazowa, do całości opłaty za wyjazd.

Jeśli zgłaszasz 2 osoby (lub 1 osobę z dopłatą za pokój na wyłączność), w pozostałych pokojach w domku zamieszkają inni uczestnicy.

Jeśli zgłaszasz 2 osoby, możesz także wybrać miejsce w łóżku małżeńskim (opcja dla par, bliskich przyjaciół oraz dla 1 rodzica i 1 dziecka). Wówczas odejmiemy 49 euro od osoby jednorazowo od całości opłaty za wyjazd .

Jeśli zgłaszasz 3 lub 4 osoby dostaniecie 4-osobowy domek na wyłączność i tylko od Was zależy, jak podzielicie się łóżkami i pokojami 😉 

Jeśli zgłaszasz 5 lub 6 osób, dostaniecie 6-osobowy domek na wyłączność.

CO DLA DOROSŁYCH?

opcja 1: Odpoczynek i własne aktywności

Plażowanie, zwiedzanie, piesze wycieczki? Opalanie, gdy w Polsce na dobre trwa jesienna plucha? Zbieranie muszelek, podziwianie widoków? A może samodzielne wspinanie w jednym z dziesiątek okolicznych sektorów skalnych?  Ty wybierasz, co będziesz robić! 

Możesz także wybrać którąś z naszych dodatkowych propozycji:
– wycieczkę fakultatywną do do średniowiecznego miasteczka Erice
 – wycieczkę fakultatywną  do rezerwatu Segeste z monumentalą świątynią Afrodyty
– jednodniowe warsztaty wspinaczkowe 

W tym wariancie cena wyjazdu wynosi 729 euro dla jednej osoby dorosłej (bez dodatkowych wycieczek i warsztatów).

opcja 2: Wspinaczka ze szkołą Tricamp

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę wspinaczkową, czy wspinasz się od dłuższego czasu – te warsztaty są dla Ciebie! Doświadczeni instruktorzy pomogą Ci podnieść umiejętności, poprawić technikę oraz poszerzyć wiedzę odnośnie treningu wspinaczkowego. Znają okoliczne skały jak własną kieszeń, dlatego doskonale dopasują sektor do poziomu uczestników oraz z chęcią podpowiedzą, w którą drogę się wstawić, aby poprawić życiówkę. Zajęcia odbywają się w godzinach 10:30-16:30. Warsztaty wspinaczkowe poprowadzą instruktorzy ze szkoły wspinania Tricamp.

Cena warsztatów wynosi 350 euro + cena bazowa wyjazdu (729 euro z ewentualnymi zniżkami/dodatkami za wybrany pokój). 

opcja 3: Joga z Basią Tworek

Zajęcia są tylko dla dorosłych i będą odbywać się dwa razy dziennie:
8:00-9:00 (przed śniadaniem)
15:00-16:30 (przed obiadokolacją)

Na Sycylii pada 15 dni w roku, ale nasze zajęcia zależą od pogody. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany godziny zajęć lub ich odwołania.

 

Zwolnij, odpocznij, naciesz się ruchem, odnajdź w ciele masełkową miękkość, naładuj baterie na jesień i zimę. Spotkajmy się dwa razy dziennie na jodze na świeżym powietrzu (to dopiero przywilej w październiku, prawda?!).
Rano obudzimy ciało przyjemnym ruchem i pranayamą, a na zajęciach popołudniowych będziemy skupiać się na konkretnych obszarach ciała: biodrach, barkach, kręgosłupie, a praktykę zakończymy przyjemnym relaksem i medytacją o zachodzie słońca.

Obiecuję, że na jodze każdy da radę i nacieszy się ruchem. 
Wszystko, czego potrzebujesz to mata do jogi (nie karimata! do walizki polecamy superlekkie maty podróżne), ręcznik plażowy i pasek (albo dodatkowa para długich legginsów).

 Zajęcia prowadzi Basia Tworek – psycholożka, wykładowczyni i nauczycielka jogi z powołania. Możecie kojarzyć ją z zajęć domowej jogi na YouTube, podcastu JOGAPDEJT, bloga basiatworek.pl, comiesięcznych newsletterów, oraz z warszawskiej szkoły Stan Skupienia. Więcej o Basi do poczytania tutaj.

Cena warsztatów wynosi 270 euro + cena bazowa wyjazdu (729 euro z ewentualnymi zniżkami/dodatkami za wybrany pokój). 

Podczas warsztatów dla dzieci pracujemy w grupach wiekowych:

Maluszki: 2,5-4 lata

Maluszki biorą udział w warsztatach prowadzonych przez nasze tutorki pod opieką rodzica lub innego dorosłego, w którego towarzystwie czują się bezpiecznie.
Zależy nam na tym, aby wyjazd był miłym czasem dla wszystkich uczestników, niezależnie od ich wieku. Nasze działania oparte są na rodzicielstwie bliskości, a zajęcia przez nas prowadzone to nie są zwykłe animacje hotelowe. Uczestnictwo opiekuna jest wymagane przez cały czas trwania zajęć (można wymieniać się opieką). 

Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 2,5 roku,
nie może jeszcze brać udziału w warsztatach.
Skontaktuj się z nami, aby ustalić cenę udziału Maluszka w wyjeździe.

Średniaki: 4-6 lat

Po zaprzyjaźnieniu się z tutorkami, Średniaki wyruszą na zajęcia samodzielnie! Udział rodzica nie jest wymagany, jednak w niektórych przypadkach może być potrzebny do momentu adaptacji dziecka.

Starszaki: 6-10 lat

Starszaki to już zapewne całkowicie samodzielni, młodzi odkrywcy! 

Młodzież (do 16 r.ż.)

W zależności od ilości zgłoszonych osób, w tej kategorii również możemy zaproponować podział na mniejsze grupy.

Podsumowanie kosztów wyjazdu

koszt

Dla dzieci
999 euro ze wszystkimi zajęciami programowymi
Maluszki poniżej 2,5 roku – wycena indywidualna

Dla dorosłych
729 euro – cena podstawowa
(dla dorosłych nie korzystających z zajęć
– plażujących, zwiedzających lub wspinających się samodzielnie) 

Dodatki dla dorosłych
+350 euro
– warsztaty wspinaczkowe (od 16 r.ż.)
+270 euro – joga z Basią Tworek (od 18 r.ż.)
+51 euro – oddzielny pokój przy zgłoszeniu 1 osoby
-49 euro/os – miejsce w łóżku małżeńskim dla pary, bliskich przyjaciół lub 1 rodzica i 1 dziecka, przy zgłoszeniu 2 osób

Możliwość niezobowiązującego zaznaczenia w formularzu:

Wycieczki fakultatywne w cenie 50 euro od osoby:
– wycieczka do średniowiecznej wioski Erice;
– wycieczka do rezerwatu Segeste z monumentalną świątynią Afrodyty.

Dla osób wyjeżdżających w opcji wypoczynkowej lub z jogą możliwość dokupienia jednodniowych warsztatów wspinaczkowych w cenie 60 euro

Wycieczki i jednodniowe warsztaty wspinaczkowe odbędą się, jeśli zbierze się grupa chętnych 6 osób. Płatność na miejscu, gotówką lub przelewem.  

Prosimy o uważne wypełnianie formularza oraz wpisywanie pełnych imion i nazwisk, gdyż na podstawie danych ze zgłoszenia kupujemy bilety lotnicze oraz ubezpieczenie.

Po wysłaniu formularza nie ma możliwości edycji danych. Jeśli podejrzewacie pomyłkę - prosimy o kontakt mailowy.

W cenę wliczone są:

  • przelot z Warszawy do Trapani (lub z Krakowa do Palermo) i z powrotem z bagażem podręcznym i dodatkowym bagażem 10 kg na osobę
  • transfer z lotniska na camping i z powrotem
  • 7 noclegów 4 osobowych domach, na campingu położonym tuż nad plażą
  • wyżywienie (2 posiłki): śniadanie w formie bufetu szwedzkiego, obiadokoloacja z kieliszkiem wina 😉
  • Dla dzieci: warsztaty terenowe, zajęcia wspinaczkowe i animacyjne
  • Ubezpieczenie NNW i kosztów leczenia za granicą
  • Pamiątkowy gadżet