Sylwester w Sperlondze

Rodzinny Sylwester we Włoszech

Macie ochotę spędzić Sylwestra za granicą? Do tego w jakimś cieplejszym miejscu? Jeśli nie ciągnie Was w Alpy na narty, jedźcie z nami do Sperlongi! 
Jak zwykle porwiemy dzieci na zajęcia terenowe. Poznamy nieco lokalnej kultury i miejscową przyrodę. Będziemy się wspinać, wędrować, aktywnie zwiedzać… a kiedy się zmęczymy, odpoczniemy na piaszczystej plaży, zajmiemy się rzemiosłem artystycznym i rękodziełem. 
Dorośli mogą w tym czasie korzystać z chwili wolności na własną rękę – okolica jest naprawdę urocza, choćby pobliska plaża dell Arenauta, na którą schodzi się z klifu po niemal 300 schodach…
Na wspinaczy czekają sektory skalne z imponującymi widokami oraz słynna grota dell Arenauta, położona tuż przy plaży, intensywnie wyrzeźbiona przez naturę. 
Gwoździem programu będzie noc sylwestrowa, którą spędzimy na plaży przy ognisku, pod rozgwieżdżonym niebem. 

terminarz

27.12.2023-03.01.2024

koszt
lokalizacja

Sperlonga – to miasteczko położone na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego (część Morza Śródziemnego) w połowie drogi między Rzymem a Neapolem. 

nocleg

Nocujemy w Villa Regina, komfortowym domu, w którym czekają na nas piękne apartamenty z łazienkami i dobrze wyposażonymi aneksami kuchennymi. W każdym pokoju jest pościel i ręczniki, darmowy dostęp do internetu oraz, typowa dla południa klimatyzacja z funkcją ogrzewania. Jeśli podróżujecie z małym dzieckiem – gospodarze dostawią do Waszego pokoju łóżeczko.

Pokoje posiadają prywatne tarasy ze stołami i krzesłami, zachęcając do posiłków na zewnątrz. Wspólny ogród jest klimatycznie oświetlony i zaprasza do odpoczynku. Z Villi szybko dostaniemy się w pobliskie rejony skalne, na plażę dell Arenauta, oraz do centrum Sperlongi. 

 

CO DLA DOROSŁYCH?

opcja 1: Odpoczynek i własne aktywności

Plażowanie, zwiedzanie, piesze wycieczki? Kąpiel w morzu? O tej porze roku upału raczej nie będzie, ale jeśli nie jesteś zmarzluchem, pogoda na pewno pozwoli na pływanie. Z doświadczenia wiemy, że Bałtyk bywa zimniejszy 😉 Zbieranie muszelek, podziwianie widoków? A może samodzielne wspinanie w jednym z wielu okolicznych sektorów skalnych? 
Ty wybierasz, co będziesz robić!

W tym wariancie cena wyjazdu wynosi 600 euro dla jednej osoby dorosłej.

opcja 2: Wspinaczka ze szkołą Tricamp

W tym wariancie cena wyjazdu wynosi 850 euro dla jednej osoby dorosłej.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę wspinaczkową, czy wspinasz się od dłuższego czasu – te warsztaty są dla Ciebie! Doświadczeni instruktorzy ze szkoły wspinania Tricamp pomogą Ci podnieść umiejętności, poprawić technikę oraz poszerzyć wiedzę odnośnie treningu wspinaczkowego. Dobrze znają okoliczne skały, dlatego dopasują sektory do poziomu uczestników oraz z chęcią podpowiedzą, w którą drogę się wstawić, aby poprawić życiówkę. 

Zajęcia odbywają się w godzinach 10:30-16:30.

Plan dnia

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Program warsztatów dla dzieci

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Podczas warsztatów dla dzieci pracujemy w grupach wiekowych:

Maluszki: 2,5-4 lata

Maluszki biorą udział w warsztatach prowadzonych przez nasze tutorki pod opieką rodzica lub innego dorosłego, w którego towarzystwie czują się bezpiecznie.
Zależy nam na tym, aby wyjazd był miłym czasem dla wszystkich uczestników, niezależnie od ich wieku. Nasze działania oparte są na rodzicielstwie bliskości, a zajęcia przez nas prowadzone to nie są zwykłe animacje hotelowe. Uczestnictwo opiekuna jest wymagane przez cały czas trwania zajęć (można wymieniać się opieką). 

Średniaki: 4-6 lat

Po zaprzyjaźnieniu się z tutorkami, Średniaki wyruszą na zajęcia samodzielnie! Udział rodzica nie jest wymagany, jednak w niektórych przypadkach może być potrzebny do momentu adaptacji dziecka.

Starszaki: 6-10 lat

Starszaki to już zapewne całkowicie samodzielni, młodzi odkrywcy! 

Młodzież

W zależności od ilości zgłoszonych osób, w tej kategorii również możemy zaproponować podział na mniejsze grupy.

Podsumowanie kosztów wyjazdu

koszt

Dla dzieci
850 euro ze wszystkimi zajęciami programowymi

Dla dorosłych
600 euro – cena podstawowa
(dla dorosłych nie korzystających z zajęć
– plażujących, zwiedzających lub wspinających się samodzielnie) 

850 euro
– dorosły z zajęciami wspinaczkowym

W cenę wliczone są:

  • przejaz/przelot?
  • noclegi?
  • wyżywienie  
  • zajęcia dla dzieci 
  • Ubezpieczenie NNW i kosztów leczenia za granicą
  • Pamiątkowy gadżet