Projekt L.A.S - zima

data wyjazdu

2.12.2023

Zimowy las to naprawdę magiczne miejsce! Czy mieliście już okazję się w nim zanurzyć? To doświadczenie nieporównywalne z niczym innym, niezależnie, czy podziwiamy uginające się od śniegu gałęzie, czy nagie, ciemne pnie w bezśnieżny czas. A ile tam życia! Wiedzą to wszyscy uważni podglądacze leśnych stworzeń. Kiedy liście już dawno opadły, łatwiej jest wypatrzeć płochliwe zwierzęta.

Początek grudnia to wyjątkowy czas dla wszystkich dzieci, które z niecierpliwością czekają na odwiedziny swojego ulubionego świętego. Pielęgnując tę magiczną tradycję sprawdzimy, czy zimowy, jurajski las przypomina chociaż trochę lapoński. Jesteśmy pewni, że jeśli uważnie się przyjrzymy, dostrzeżemy pomocników Świętego Mikołaja. 
Będziemy poszukiwać prawdy o osobie, która przynosi dzieciom prezenty… w tym celu zapoznamy się z legendami z różnych stron świata (między innymi z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Ukrainy, a nawet Chin!). Oczywiście nie uda nam się odnaleźć Mikołaja, jeśli nie będziemy mocno ze sobą współpracować! A jeżeli nasze słabości staną nam na drodze, wspólnie na pewno je przezwyciężymy! 

Na koniec spotkamy się przy zimowym ognisku, którego wyjątkowa atmosfera pozwoli nam nie tylko napełnić nasze żołądki, ale i podsumować odkrywanie lasu i poszukiwania Mikołaja. 

Program wyjazdu

10:00 Start zabawa: podział na grupy, integracja z tutorkami, legendy z różnych stron świata (w trakcie drugie śniadanie).

10:30 Leśni odkrywcy: leśna gra terenowa „Poszukiwanie Świętego Mikołaja”.

14:00 Leśny posiłek: obiad z ogniska, w którego przygotowaniu pomogą wszyscy uczestnicy.

15:00 Stop zabawa: podsumowanie zajęć i rozdanie dyplomów. Może odwiedzi nas Mikołaj?

15:30 Wracamy do mamy! Odbiór dzieci przez rodziców. 

Dla kogo?

Dla wszystkich ciekawych lasu, chcących poznać go bliżej i po prostu w nim przebywać! Działamy w grupach wiekowych: 

2_PIKTOGRAMY_logo_2023-13

Maluszki 2,5-4 lata

Maluszki biorą udział w zajęciach prowadzonych przez nasze tutorki pod opieką rodzica lub innego dorosłego, w którego towarzystwie czują się bezpiecznie. Zależy nam na tym, aby dzieci mogły bezpiecznie i komfortowo odkrywać las niezależnie od ich wieku. Uczestnictwo opiekuna jest wymagane przez cały czas trwania zajęć.

2_PIKTOGRAMY_logo_2023-13

Średniaki 4-6 lat

Po zaprzyjaźnieniu się z tutorkami, Średniaki wyruszą na zajęcia samodzielnie! Udział rodzica nie jest wymagany, jednak w niektórych przypadkach może być potrzebny do momentu adaptacji dziecka.

2_PIKTOGRAMY_logo_2023-13

Starszaki 7-9 lat

Starszaki to już zapewne całkowicie samodzielni, młodzi odkrywcy! 

2_PIKTOGRAMY_logo_2023-15

Każda grupa ruszy dla minimum 7 osób, abyśmy dobrze się razem bawili i w pełni wykorzystali wspólny czas. 
O zebraniu grupy informujemy 7 dni przed zajęciami.
Jeśli wiek dzieci pozwoli na łączenie grup – chętnie to zrobimy.
A jeśli znacie starszych lub młodszych odkrywców lasu, napiszcie do nas! Chętnie przeprowadzimy zajęcia specjalnie dla nich!

Baza: Złożeniec, ul. Wiesławów 11
Zajęcia: Jurajskie lasy

Tam się spotkamy, jednak większość zajęć odbędzie się na zewnątrz, niezależnie od pogody. W przypadku pogody stwarzającej zagrożenie (burze śnieżne, bardzo silny mróz), która uniemożliwi przeprowadzenie zajęć, wyjazd zostanie przeniesiony na inny termin w porozumieniu ze wszystkimi uczestnikami. 

Cena 150 zł obejmuje

2_PIKTOGRAMY_logo_2023-18

Leśne zajęcia programowe dla dzieci pod opieką wykwalifikowanych tutorek z uprawnieniami wychowawców kolonijnych

2_PIKTOGRAMY_logo_2023-10

Wyżywienie – drugie śniadanie i obiad

2_PIKTOGRAMY_logo_2023-15

Ubezpieczenie NNW

 

2_PIKTOGRAMY_logo_2023-21

Dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników


ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ LEŚNEJ PRZYGODY