IPW Kids

IPW FEST to największy w Polsce plenerowy festiwal wspinaczkowy. Organizowany przez stowarzyszenie Integrowanie Przez Wspinanie. Celem imprezy jest integracja środowiska, promowanie wspinaczki i aktywności na świeżym powietrzu. 

O jego wyjątkowości stanowi też fakt, że jest to impreza wspinaczkowa dla rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami, amatorów, sportowców, boulderowców i alpinistów – jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie!

Od pierwszych edycji festiwalu Animatu przygotowuje i prowadzi strefę dla dzieci, młodzieży i rodziców – IPW Kids. 

Uczestnikami są dzieci wspinaczy, którzy potrzebują opieki dla swoich pociech na czas, kiedy sami biorą udział w atrakcjach dorosłego IPW FEST, oraz wspinające się dzieci i młodzież, których rodzice nie uprawiają tego sportu, bo IPW Kids jest festiwalem samym w sobie 😉 

Dla starszych mamy warsztaty wspinaczkowe i survivalowe, dla młodszych zajęcia leśne i sensoryczne, a dla rodziców otwarte prelekcje, kawiarnię i kiermasz. A wszyscy spotykamy się w strefie odpoczynku pod hasłem Weź blok, daj luz! 🙂 

Grupy wiekowe na IPW Kids

2_PIKTOGRAMY_logo_2023-14

IPW Baby

Zajęcia terenowo-leśne dla maluchów pod opieką rodzica, ale także dla rodziców z maluchami pod opieką.
Obecność rodzica w grupie 2,5-4 lata wymagana przez cały czas trwania zajęć.

IPW Kids

Zajęcia wspinaczkowo-terenowe dla dzieci powyżej 4 roku życia, bez udziału rodzica.
Uczestników podzielimy na mniejsze grupy: ze względu na wiek oraz pod kątem zainteresowań – więcej wspinania/więcej hasania.

IPW Young

Warsztaty wspinaczkowe dla osób powyżej 10 roku życia. Zapraszamy wszystkich młodych wspinaczy, którzy jeszcze nie mogą brać udziału w „dorosłych” warsztatach, ale także tych, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w skałach.