IPW Kids

IPW FEST to plenerowy festiwal wspinaczkowy, którego celem jest integracja środowiska, promowanie wspinaczki i aktywności na świeżym powietrzu. 

O jego wyjątkowości stanowi też fakt, że jest to impreza wspinaczkowa dla rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami, amatorów, sportowców, boulderowców i alpinistów – jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie!

Od pierwszych edycji festiwalu Animatu przygotowuje i prowadzi strefę dla dzieci, młodzieży i rodziców – IPW Kids. 

Uczestnikami są dzieci wspinaczy, którzy potrzebują opieki dla swoich pociech na czas, kiedy sami biorą udział w atrakcjach dorosłego IPW FEST, oraz wspinające się dzieci i młodzież, których rodzice nie uprawiają tego sportu, bo IPW Kids jest festiwalem samym w sobie 😉

W tym roku ponownie zapraszamy Was na Sycylię! Wiemy z własnego doświadczenia, że kto raz odwiedzi San Vito Lo Capo będzie chciał tam wrócić! 

kalendarz

26.10-2.11.2024

koszty

490 euro za dziecko przy zgłoszeniu z 1 dzieckiem
420 euro za dziecko przy zgłoszeniu z 2 dzieci
390 euro za dziecko przy zgłoszeniu z 3 dzieci
Dzieci do 4 roku życia (nie biorą udziału w warsztatach) – bezpłatnie​

domek camp

Nocujemy na największym campingu w Europie
– 
El Bahira.
 
Infrastruktura campingu pozwala na swobodne spędzanie rodzinnego czasu. Cały teren jest ogrodzony, jest restauracja, pizzeria, baseny, a nawet przyjazna oślica, która chętnie zjada podtykane przysmaki.

Domki, które oddajemy do Waszej dyspozycji pozwalają zachować maksimum prywatności przy jednoczesnym utrzymaniu campigowego klimatu. W każdym domku są  oddzielne pokoje, łazienka i salonik z dobrze wyposażonym aneksem kuchennym (lodówka, kuchenka, garnki, talerze, sztućce, kawiarki). Dostępna jest pralka (5 EUR). 

 

Co będziemy robić?

To, co lubimy najbardziej: poznawać to, co lokalne, uczyć się w działaniu, spędzać czas na świeżym powietrzu, biegać, wspinać się, brudzić, odpoczywać… 
A tak konkretniej?
Poznamy Sycylię przez pryzmat trzech legend dotyczących jej powstania. Stworzymy własną mapę wyspy. Dowiemy się, czym zajmują się jej mieszkańcy. Przekonamy się, czy w okolicy jest może jakiś bunkier (no nie zgadniecie! 😉 ) i poznamy sycylijskie fortyfikacje.
Wybierzemy się na wycieczkę do rezerwatu Zingaro, przy okazji odwiedzając piękną plażę.
Weźmiemy udział w grach terenowych, warsztatach wspinaczkowych, kinie plenerowym i całej masie innych atrakcji.

Grupy wiekowe na IPW Kids

IPW Kids

Zajęcia wspinaczkowo-terenowe dla dzieci powyżej 4 roku życia.
Uczestników (w zależności od ilości zgłoszeń) podzielimy na mniejsze grupy: ze względu na wiek oraz pod kątem zainteresowań – więcej wspinania/więcej hasania.

IPW Young

Warsztaty wspinaczkowe dla osób powyżej 10 roku życia. Zapraszamy wszystkich młodych wspinaczy, którzy jeszcze nie mogą brać udziału w „dorosłych” warsztatach, ale także tych, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w skałach. 

Informacje o programie dla dorosłych i cenach i pakietach na IPW FEST 2024
znajdziecie  na stronie organizatora: