Młodzieżowy obóz sportowo-artystyczny

kalendarz

13-21.07.2024

urodziny

10-16 lat

koszty

3200 zł

Akcja „specjalizacja”!

Uczestnicy obozów Animatu rosną, Animatu chce rosnąć razem z nimi! Podczas spotkań z Wami pytamy, czego potrzebujecie i uważnie słuchamy Waszych odpowiedzi. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zamienić nasz tradycyjny obóz wspinaczkowy na obóz o trzech specjalizacjach, z których każdy może wybrać jedną dla siebie. Pamiętajcie, że jesteśmy otwarci na kolejne propozycje!

Co chcesz robić na obozie?

Wspinaczka

Ze wszystkich aktywności, jakie można dla siebie wybrać, wspinaczka jest najbardziej holistyczną. Wymaga wykorzystania zarówno psychicznej, jak i fizycznej siły. Opanowania lęku, który pojawia się na wysokości, wyrównania oddechu. Kontroli nad pracą nóg, aby nadmiernie nie obciążać rąk. Czucia całego ciała, żeby dobrze ułożyć je w przestrzeni, poszukując kolejnych chwytów i stopni… Dodatkowo pozwala uwierzyć w swoją moc sprawczą i kompetencje. Pokonując trudności w wybrany przez siebie sposób, młody człowiek hartuje silną wolę i determinację, a podejmując kolejne próby rozwija cierpliwość. Ponieważ drogę wspinaczkową pokonuje się w pojedynkę, nie rywalizuje się z nikim innym, oprócz siebie. Dzięki temu, oprócz relaksu, wspinaczka jest wspaniałym polem do rozwoju w oderwaniu od codziennych zmartwień. 
We wspinaczkowej przygodzie towarzyszyć nam będą nasi ulubieni instruktorzy: Marek Kostrzewski i Tomasz Kasprzyk.

Specjalność ruszy dla minimum 6 uczestników.

Fotografia

Fotografia jest fascynującą, złożoną dziedziną wiedzy, której zgłębianie może być pasją na całe życie. Zapraszamy na zajęcia prowadzone przez Fokę (Piotrka Mierzwę) – naszego zaprzyjaźnionego fotografa, autora zdjęcia, które widzicie obok. Ten kadr powstał na naszym obozie na Sycylii. Jeśli chcecie uczyć się od człowieka, który tak fotografuje – zgłoście się 🙂 Foka nauczy Was, że nie trzeba dysponować lustrzanką za kilka tysięcy, żeby robić piękne zdjęcia, bo aparaty w Waszych telefonach mają liczne funkcje i ustawienia, które warto znać! 
Oczywiście będziemy też pracować na profesjonalnym sprzęcie – każda para uczestników będzie miała do dyspozycji swój aparat i statyw. 
Będziemy uczyć się robić zdjęcia w ruchu – do tego „wykorzystamy” naszych kolegów ze specjalności wspinaczkowej i aerialowej oraz zaprzyjaźnione psy naszych wychowawców 😉 
Dowiemy się też, jak zrobić dobre zdjęcia w nocy i do czego wykorzystać długi czas naświetlania. 
Oczywiście nie zabraknie kontaktu z naturą – nauczymy się, jak przedstawiać jej piękno oraz wykorzystywać technologię, by odkrywać uroki przyrody – użyjemy aplikacji rozpoznających rośliny oraz gatunki ptaków po wydawanych przez nich odgłosach.  

Specjalność ruszy dla minimum 6 uczestników.

Aerial Silks

Z akrobatyką powietrzną zaprzyjaźniliśmy się kilka lat temu, podczas jednej z pierwszych edycji festiwalu IPW Kids. Poza niezwykle widowiskowym aspektem, zafascynowała nas siła psychiczna i fizyczna osób uprawiających tę dyscyplinę. Okazało się, że aby zacząć cieszyć się tańcem na szarfie, wcale nie trzeba być człowiekiem z gumy, bo aerial silks daje wiele satysfakcji również początkującym osobom. I równie pięknie wygląda!
Zajęcia poprowadzi Klaudia Bawer, utytułowana zawodniczka i doświadczona instruktorka, która pokaże uczestnikom, że aerial to dużo więcej, niż sport. Obóz będzie miał charakter ruchowo-artystyczny, gdyż akrobatyka powietrzna wywodzi się ze sztuk cyrkowych. Dlatego niezależnie od poziomu zaawansowania, uczestnicy wezmą udział w pokazie, podczas którego będziemy bawić się tańcem na szarfach, a wcześniej dobierać dekoracje, rekwizyty i stroje! Obudzimy w sobie artystów!

Specjalność ruszy dla minimum 8 uczestników.

Poza warsztatami, odrębnymi dla każdej specjalności, pozostałe zajęcia na obozie odbywają się wspólnie. Jeśli Twój przyjaciel interesuje się inną dziedziną – wciąż możecie pojechać razem i spędzić ze sobą połowę czasu 😉 Stawiamy na integrację pomiędzy uczestnikami, budowanie więzi i dzielenie się pasjami.
W planach mamy wycieczki na kąpielisko i na Pustynię Błędowską, a także nocną grę terenową, 2 ogniska, korzystanie z uroków okolicznych lasów i swobodne przebywanie na świeżym powietrzu.

Dlaczego warto wyjechać właśnie z nami?

Jesteśmy firmą, która od 7 lat z pasją i zaangażowaniem organizuje obozy, wyjazdy, warsztaty oraz animacje dziecięce. Członkowie naszego zespołu to instruktorzy harcerstwa, podróżnicy, pasjonaci gór, wspinaczki i dzikiej natury, którzy bezustannie poszerzają swoje kompetencje z zakresu pracy z dziećmi. Bliska naszemu sercu jest idea pedagogiki waldorfskiej, w której duchu wychowujemy też nasze własne dzieci.

  • Jesteśmy legalnie działającym, zarejestrowanym biurem podróży.
  • Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, a za naszych uczestników opłacamy Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
  • Obozy, które organizujemy są każdorazowo zgłaszane do właściwego kuratorium oświaty, wystawiamy także faktury VAT.

Budynek z lat 70-tych został kilka lat temu odświeżony. Bije w nim gorące serce właściciela – pana Karola (pomocnego w każdej sprawie) i pracują przemiłe panie kucharki, które są gotowe spełnić każdą naszą kulinarną zachciankę 😉 
Teren jest ogrodzony, posiada boisko i mnóstwo miejsca do swobodnej zabawy.

Zapewniamy 3 główne posiłki w ciągu dnia (których pora jest zależna od wybranej specjalizacji) dodatkowo drugie śniadanie i  podwieczorek (czasem w formie pakietu na wynos na czas zajęć). 
W Hostelu pracują bardzo sympatyczne panie kucharki, które przygotowują jedzenie na miejscu. Nie stanowią problemu różne potrzeby żywieniowe, alergie czy wegetarianizm.

W cenę wliczone są:

8 noclegów (wraz z pościelą) w 3-4 osobowych pokojach z łazienkami. 

Pełne wyżywienie – 3 główne posiłki + drugie śniadanie i podwieczorek

Zajęcia tematyczne zgodnie z wybraną dyscypliną:
– 6 dni wspinaczkowych, zajęcia w godzinach 10:00-15:00
– 20 godzin zajęć fotograficznych
– 20 godzin treningów aerial silks

Całodobowa opieka wychowawcy oraz kierownika wypoczynku

Ubezpieczenie NNW

 

Pamiątki i upominki dla wszystkich uczestników

Organizujemy również transport

Dla chętnych 5 osób za dodatkową opłatą (zależną od odległości od miejsca obozu) podstawimy bus. 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ROZWIJANIA PASJI!

Prosimy o uważne wypełnianie formularza oraz wpisywanie pełnych imion i nazwisk, gdyż na podstawie tych danych wykupujemy ubezpieczenie oraz zgłaszamy wypoczynek do kuratorium oświaty.
Po wysłaniu formularza nie ma możliwości edycji danych. Jeśli podejrzewacie pomyłkę – prosimy o kontakt mailowy.