Weź rodzinę na żagle!

Kiedy ostatnio zrobiłeś coś po raz pierwszy? My w Animatu regularnie próbujemy nowości, dlatego we współpracy ze Szkołą Żeglarstwa Kliwer (klik!) zapraszamy Was i Wasze rodziny na wspólne żeglowanie. 

Nawet jeśli nigdy nie żeglowaliście, możecie spróbować swoich sił. Przebywanie na wodzie różni się od wszystkiego, co znamy: inne są zasady, sposób utrzymania równowagi, inne cele, a nawet… język, którym się posługujemy! 

Dzieci na jachcie? Czemu nie! Dzięki zadaniom, zagadkom i wyzwaniom przygotowanym przez nasze tutorki najmłodsi członkowie załogi na pewno nie będą się nudzić! A wieczorem, po zacumowaniu, zanurzymy się – nie w wodzie, a w przygodzie! 

2_PIKTOGRAMY_logo_2023-12


1500 zł/osoba

data wyjazdu

29.05-2.06.2024

data wyjazdu

11-15.09.2024

Dlaczego na żagle?

Żeglowanie integruje załogę, uczy współpracy i wspólnego rozwiązywania problemów. Pozwala w naturalny sposób podzielić się zadaniami, bo wiele rzeczy trzeba wykonywać jednocześnie. Po kilku dniach rejsu każdy ma już „swoje miejsce” i wie, co robić. Dzieci i młodzież w lot łapią powtarzane czynności, a ich wykonywanie pozwala im poczuć się współodpowiedzialnymi za sterowanie łodzią.
Planując manewry mamy szanse wspólnie przygotować plan, zrealizować go, wyciągnąć wnioski, przedyskutować i następnym razem zrobić lepiej. Dodatkowo można nauczyć się wielu rzeczy, przydatnych także na lądzie: orientacji przestrzennej, wzrokowej oceny odległości czy prędkości.

Żeglarze mają swój specyficzny język, którego znajomość daje wiele satysfakcji (i przydaje się przy rozwiązywaniu krzyżówek 😉 ). Nie ma lin – są fały, szoty i cumy. Nie ma pomostu, jest keja. Nie ma łóżka, jest koja. Nie ma kuchnni, jest Kambuz. Nie ma schowka, jest jaskółka albo bakista. Poznanie tych słów sprawia, że czujemy przynależność do wąskiej, wtajemniczonej grupy.

Żeglarstwo ma też mnóstwo niepisanych tradycji i zwyczajów, które dodają mu uroku i spajają brać żeglarską:
– Nie wpływaj do portu z odkrytym torsem.
– Nie gwiżdż na jachcie.
– Schowaj odbijacze pod pokład.
– Nie „kradnij wiatru” innym…
Nie wiesz, jak można „ukraść wiatr”? Popłyń, to się dowiesz!

Cena obejmuje

Czarter jachtu (na którym będziecie spać) od środy wieczór do niedzieli
 oraz opiekę doświadczonego sternika

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje 

Zajęcia dla dzieci w formie zadań do wykonania w czasie rejsu oraz wieczornych zajęć po zacumowaniu

Opłaty portowe, paliwo do jachtów

Pamiątki i upominki dla wszystkich uczestników

Ubezpieczenie NNW

 

Informacje o jachtach

Jacht Antila 26 cc to nowoczesny i wygodny jacht żaglowy. 

Do Waszej dyspozycji są 3 koje (łóżka) dwuosobowe, w tym 2 zamykane kabiny i 2 miejsca do spania w przestrzeni wspólnej (na zdjęciu obok).  

Na jachcie jest kuchenka, lodówka, pełne wyposażenie kuchenne, ogrzewanie. Jacht wyposażony jest w toaletę chemiczną.

Należy zabrać własne śpiwory i poduszki.

Pamiętajcie, że zgłaszając mniej, niż 6 osób, będziecie zakwaterowani na jednym jachcie z inną rodziną. Dołożymy wszelkich starań, aby przydział miejsc noclegowych był jak najbardziej komfortowy 🙂 

Rzut jachtu z góry

Rezerwacje

29.05-2.06.2024

11-15.09.2024

Prosimy o uważne wypełnianie formularza oraz wpisywanie pełnych imion i nazwisk, gdyż na podstawie danych ze zgłoszenia wykupujemy dla Was ubezpieczenie.

Po wysłaniu formularza nie ma możliwości edycji danych. Jeśli podejrzewacie pomyłkę – prosimy o kontakt mailowy (klik!).