Projekt L.A.S.

Drogi rodzicu!

Jeśli chciałbyś, aby Twoje dziecko było wybiegane, brudne i szczęśliwe, oddychało świeżym powietrzem i spędzało czas w lesie, wśród natury, to MAM TAK SAMO.

Jednodniowe zajęcia terenowe dla dzieci w ramach Projektu L.A.S odbywają się w każdej porze roku. Ubieramy się stosownie do pogody i ruszamy obserwować, jak zmienia się życie w lesie i jakie zjawiska zachodzą w przyrodzie. 

Spotykamy się z Wami i Waszymi dziećmi w ustalonym miejscu, ruszamy do lasu i otwieramy się na to, co nas czeka. Z doświadczenia wiemy, że można tam znaleźć mnóstwo przygód! 

Będziemy tworzyć leśną sztukę, piłować, rzeźbić, malować, wspinać się, pokonywać słabości i lęki, wiązać węzły, uczyć się zasad survivalu i terenoznawstwa, poznawać rośliny i możliwości ich zastosowania – krótko mówiąc – wykorzystamy w pełni to, co daje nam natura! Korzystając z sezonowych warzyw i owoców będziemy trenować samodzielność, przygotowując posiłek na prawdziwym ognisku!

Projekt L.A.S, czyli...

 L jak Lokalnie – nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby się świetnie bawić!

 A jak Aktywnie – na każdym z wyjazdów spędzamy czas w ruchu i próbujemy nowych aktywności, aby każdy mógł odnaleźć prawdziwą pasję!

 S jak Samodzielnie – założeniem tych wyjazdów jest wprowadzenie i przygotowanie dziecka do dłuższych pobytów bez rodzica, ale są one również wartością samą w sobie – motywem przewodnim jest natura, a obcowanie z nią zawsze przynosi korzyści!